Bedava İnternet Paketi — 2018 Türkiye'nin hediye internet blogu

Sponsorlu Bağlantılar
Telefon İnternetini Hızlandırma Ayarları

Telefon İnternetini Hızlandırma Ayarları

Sponsorlu Bağlantılar

Hepimizin sürekli şikayet ettiği durumlardan biri de internet girişlerimizin oldukça yavaş oluşu. Bir video izlerken donmalar yaşıyor, internette gezinirken haddinden fazla sayfanın yüklenmesini bekliyoruz. Bu durumu çözmek adına sizlere bedava internet hızlandırma yolları hakkında yardımcı olmak adına bir kaç yöntem paylaşmak istedim. Bu ayarlar Turkcell, Türk Telekom ve Vodafone hatlarınız da oldukça işinizi görecek ayarlar, ama bulunduğunuz bölgede operatörünüzün çekim kuvveti oldukça zayıfsa eğer işe yaramayacağını belirtmek isterim.

Kendi kullandığım cihazdan örnekler vererek başlamak isterim konuya. Bazen kullandığım operatörün interneti oldukça yavaşlıyor bazen hiç giriş yapmıyor. Böyle durumlar söz konusu olduğunda öncelikle ağda bir sorun olduğunu düşünüp hemen telefonumu kapatıp açıyorum genel anlamda internetim hızlı bir şekilde kendine geliyor. 1. Yöntem: Telefonumu açtığımda internetim halen yavaş veya giriş problemi yapıyorsa hızlı bir şekilde cihazımın; Ayarlar > Kablosuz ve Ağlar/Diğer > Mobil ağlar > Erişim Noktası Adları > kısmından bulunduğum operatörün adının seçili olduğundan emin oluyor. Ardından seçenek tuşuna basıp Sıfırla butonu ile bütün ayarları sıfırladığınız zaman daha kaliteli bir internet kullanımı gerçekleştirebilirsiniz.
2.Yöntem: Cihazın Ayarlar kısmına giriş yapıp, oradan da Diğer Ağlar/Mobil Ağlar menüsü yardımı ile Ağ Modu bölümüne giriş yapın. Buradan cihazınızı 2G/Yalnızca GSM seçeneğine getirip bir kaç saniye bekleyin ve sonrasında cihazı tekrardan 4.5G/LTE/Otomatik bağlantı sekmesine alıp bir defa kapatıp açarsanız eğer bu problem tamamen giderilmiş olacaktır. internet-hizlandirma-ayarlari
3.Yöntem: Şunu da eklemek isterim cihazınızın interneti yavaşsa eğer ve cihazınız 4.5g yi desteklemiyorsa operatörünüzü arayıp sim kartınızı 4.5g’ye kapatıp 3G yi aktif hale getirmelerini belirtin.

Yukarıda paylaşılan ayarlar bir çok operatörde işe yaramaktadır. Genel Anlamda işe Yaradığı Cihazlar; Samsun Galaxy Note 3, 4, 5, 7 serisi, Samsung J5 ve diğer seriler, LG, İphone, Sony, Htc cihazlarda yapılabilmektedir. Eğer bu ayarları yaptığınızda dahi internet hızlandırma işlemi gerçekleşmediyse sim kartı farklı bir cihazda deneyin eğer çözüm olmazsa başka bir cihazdan operatörünüzü arayın, oradan teknik destek alabilirsiniz.
Önemli Not: Bu ayarları yapmadan önce Mobil Veri’nin açık olduğundan emin olun. Kampanyalı operatör paketlerinden faydalanmak için sayfamızdaki kategoriler menüsünden bedava internet paketi sahibi olabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar


BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ