Bedava İnternet Paketi — 2018 Türkiye'nin hediye internet blogu


WhatsApp Çöktü mü ? Neden Açılmıyor ? İnternet var Mesaj iletilmiyor

WhatsApp Çöktü mü ? Neden Açılmıyor ? İnternet var Mesaj iletilmiyor

Cep telefonlarında en çok kullanılan uygulamalardan biri olan Whatsapp Mesajları iletilmiyor, whatsapp hata, whatsapp neden açılmıyor gibi sorularınızı kısmende olsa yanıtlamaya çalıştık. Akşam saatlerinden itibaren bir çok kullanıcı Whatsapp’da sıkıntı yaşamaya başladı. Ve bir çok kişi #whatsapp çöktü mü gibi sorular sormaya başladı. Bazı kullanıcılar ise uygulamanın çalıştığını belirtti. 4 Mayıs 2017 günü itibariyle sizlerde denediğiniz taktirde whatsapp’dan mesaj gönderilemediğini göreceksinizdir.

Şuana kadar whatsapp ın neden çalışmadığı hakkında resmi bir açıklama yapılmadı.

BTK’DAN WHATSAPP AÇIKLAMASI
Ayrıca bu konuyla ilgili bir açıklama yapan Bilgi Teknolojileri (BTK) Başkanı Ömer Fatih Sayan twitter’dan sorunla ilgili şunları söyledi;

“Whatsapp ile global seviyede bir problem olduğu raporlandı. Operatörlerimizden kaynaklı herhangi bir arıza bulunmamaktadır.”

 Whatsapp Çöktü Mü 4 Mayıs 2017 ?

Bir çok kişi operatör ile alakalı bir sorun olduğunu düşündüğünden muhtemelen böyle bir açıklama yapma gereksinimi duyuldu. 1 Milyardan fazla kullanıcısı olan mobil mesajlaşma, ve sesli, görüntülü arama uygulaması çok kısa süre içerisinde düzeltilecektir.

Tekrardan ek bir açıklama olarak şunları belirtebilirim, Turkcell, Vodafone veya Türk Telekom ile alakalı bir problem söz konusu değil. Mobil uygulama ile alakalı genel bir problemdir. İlerleyen saatlerde stabil kullanımınıza devam edebilirsiniz.

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ