Bedava İnternet Paketi

4.5G internet Nasıl Açılır – Açma Kapama Nasıl Yapılır ?

23.02.2017
4.5G internet Nasıl Açılır – Açma Kapama Nasıl Yapılır ?

Yavaş internetten tam sıkılmıştık ki, 4.5G çıktı bu servis ile hızlı bir şekilde internete girebilirsiniz. Sizlerde 4.5G açma işlemi ile HD videoları takılmadan izleyebilirsiniz. Genelde video veya film izlerken takılma veya donma problemleri oluşuyordu. Artık bu duruma son vermek amacı ile 4.5G çıktı. Hiç takılmadan hızlı bir internet kullanımı yapın. Peki 4.5G’nin 3G’den farkı ne diyecek olursanız belirttiğim gibi daha kaliteli bir internet deneyimi yaşamanıza olanak sağlıyor. Sayfamızda yer alan bedava internet hediyeleri de 4.5G kalitesinde internetinize girmeye olanak sağlamakta. Operatörlerin yaptığı bedava internet kampanyaları da bu özelliği kapsıyor.

4.5G Nedir ?

3G, zamanında hepimize sunulmuş ve yavaş internetten tam anlamıyla kurtulduk.  Fakat bu internet de hızla gelişen teknolojiye yavaş gelmişti. Bu yüzden diğer ülkelerde 4G çıkarken biz Türkiye’de 4.5G çıktı. 4.5G ölçümlere göre bir çok ülkede ki 5G’den daha hızlı. 1 Nisan 2016 itibariyle geçiş yaptığımız bu teknolojiye biraz yavaş ayak uydurduk. Bunun sebebi ise yanlış bilgilendirmeler oldu, örneğin 4.5G ücretli, daha fazla ücret ödersiniz gibi veya internette aşım sağlama olanağınız daha hızlı dendi. Fakat böyle bir durum söz konusu değil. Dikkatlı bir kullanım yaptığınızda böyle sorunlarla tabi ki karşılaşmazsınız. Yani 4.5G tamamen ücretsiz bir servistir ve açtığınızda veya kapattığınızda ek ücretler faturanıza yansımaz.

4.5G Nasıl Açılır ?

Android 4.5G Nasıl Açılır sorusunu ise sizler için detaylı bir şekilde anlatacağım. Öncelikle Cihazınızın ve Sim Kartınızın kesinlikle bu özelliği desteklemesi gerekiyor. Eğer cihazın bu özelliği desteklemiyorsa ve sim kart bu özelliği destekliyorsa yine 4.5G servisinden faydalanamazsınız.

  • Cihazınızın Ayarlar bölümüne girin, oradan Ağlar, Mobil Ağlar bölümüne giriş yapın. Buradan Şebeke Türü veya Ağ türü bölümüne giriş yapın. Ardından 4.5G veya LTE seçeneğini seçin. Seçimi yaptıktan sonra daha sağlıklı çalışması için cihazınızı bir defa kapatıp açın. Böylece 4.5G servisinden faydalanabilirsiniz.
  • Hangi Telefon 4.5G uyumlu ?; bunu öğrenmek için de yine yukarıda ki bölümlere giriş yapıp bu seçeneğin olup olmadığına bakın. Eğer belirtilen seçeneklerden herhangi biri yoksa cihaz desteklemiyor demektir.

4.5G Nasıl Kapatılır ?

  • 4.5G kapama işlemi de yine aynı şekilde Şebeke modu kısmına giriş yapıp 3G – 2G otomatik bağlantı veya, WCDMA/GSM seçeneğini seçtiğinizde kapatmış olursunuz. Bunun yanında operatörünüzü arayıp veya mobil uygulamadan da bu servisi kapatabilirsiniz.

Turkcell, Vodafone ve Türk Telekom 4.5G servisi ile doya doya hızlı internetin tadını çıkarın. Vodafone da örnek verecek olursak telefonunuza film indirecek olduğunuz da. Bu işlem için 3G ile 1 saat 17 dakika gibi bir sürede olurken, 4.5G ile sadece 13 dakikada kolayca yapabilirsiniz.  Diğer operatörlerde bu daha hızlı veya kısmen daha yavaş gerçekleşebilir.ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Uyarı Hediye promosyon paketler sadece yurt içi kullanım için geçerlidir. Ayrıca sayfada yer alan bütün içerikler bazı forum siteleri ve operatörlerin web sitesinden alınıp daha açıklayıcı bir dil ile anlaşılır olması için sizlerle paylaşılmıştır. - Gizilik Politikası - Kullanım Şartları - Hakkımda - İletişim - Sitemap