Bedava İnternet Paketi

Online Alışverişe Yeni Bir Teslimat Modeli: Turkcell Tıkla-Gel-Al Dönemi

25.06.2019
Online Alışverişe Yeni Bir Teslimat Modeli: Turkcell Tıkla-Gel-Al Dönemi

Online alışverişe Türkiye yeni yeni alışıyor diyebiliriz. İnternet üzerinden yapılan alışverişlerde güven probleminin çözülmesi uzun yıllar sürdü. Ödeme esnasında yapılan dolandırıcılıklar, sahte ürünler gönderilmesi, ve daha bir çok olumsuz örnek ülkemizde e-ticaretin gelişimini negatif yönde geriletti.

Günümüzde güvenli ödeme alt yapıları ve şifreli işlemler sayesinde ilk ve en önemli adım çözülmüş durumda. Artık herkes internet üzerinden daha rahat alışveriş yapabiliyor ve buna paralel olarak e-ticaret hacmi her sene katlanarak büyüme gösteriyor. Şimdi firmaların güvenilirliği, ürün kalitesi ve teslimat süreleri ön planda olan tercih sebepleri arasında.

İnternet alışverişleri kargo ile gerçekleştiriliyor. Genellikle satıcılar 24 saat ile 48 saat aralığında (hafta içi iş saatleri) kargo çıkarmayı taahhüt ediyor ve ortalama 2-3 iş günüde kargonun yolculuğu sona erip alıcıya teslimatı gerçekleştiriliyor. Bazı firmalar express kargo gibi seçeneklerle şehir içi siparişleri gün içerisinde teslim etselerde şimdilik en yaygın yöntem kargonun gelmesini beklemek!

Peki aksaklıklar olmuyor mu? Yanlış il ve ilçeye (isim benzerliklerinden kaynaklı) teslimatlar, kırsal bölgelere haftanın belirli günlerinde kargo teslimi yapılıyor olması vb. durumlar kargo teslimini aşırı derecede geciktirdiği gibi müşterinin hevesini kırmakla beraber bazen güven problemine bile yol açabiliyor. Yeni çözümler noktasında Turkcell ses getiren bir adım atarak tıkla-gel-al dönemini başlatıyor. İşte detaylar!

Turkcell Tıkla-Gel-Al Dönemi E-ticarete Yeni Bir Teslimat Modeli Kazandırıyor!

Turkcell, resmi internet sitesi üzerinden verilen cihaz siparişlerinizi kargo süresini beklemeden en yakın Turkcell mağazalarından birine uğrayarak elden teslim almanıza olanak sağlayan tıkla-gel-al dönemi ile e-ticarete yeni bir teslimat modeli kazandırıyor. Turkcell.com.tr üzerinden vereceğiniz cihaz siparişinizi şimdilik seçili Turkcell Mağazalarından çok yakında ise tüm Turkcell Mağazalarından gidip teslim alabilirsiniz.

Turkcell resmi web sitesi cihaz çeşitliliği açısındna en fazla seçeneğin bulunduğu, akıllı telefonlardan oyun mouselerine kadar bir çok ürünü bulabileceğiniz bir platform. Özellikle fırsat garajı ve sarı günler gibi bazı özel zamanlara yönelik düzenlediği indirimlerle bir çok ürünü hem indirimli hemde peşin fiyatına taksitle satın alabilirsiniz bu platformdan.

Tıkla-Gel-Al Dönemi ayrıcalığı ile evinizden veya cebinizden oturduğunuz yerde rahat rahat ürününüzü seçebilirsiniz. Bu aşamada ürün özelliklerini tek tek inceler, karşılaştırmalarını yapabilirsiniz. Aceleniz yok ve başınızda sizinle ilgilenen ve bir an önce alışverişinizi tamamlamanızı bekleyen personel yok.

Ürününüzü seçtikten sonra birden fazla kolay ödeme imkanları sayesinde ürününüzün siparişini tamamlarsınız. Kargo meselesine geldiğinizde ise artık günlerce beklemenize gerek yok. En yakın ve uygun mağazayı sorgulayarak ürününüzü dakikalar içerisinde teslim almanız artık mümkün! Peki ama nasıl ?

Turkcell Tıkla-Gel-Al Siparişi Nasıl Verilir?

  • turkcell.com.tr’ye k.adınız ve şifrenizle girerek tercih ettiğiniz/beğendiğiniz ürünü sepete ekleyin.
  • Sipariş ve ödeme bilgilerinizi girin. Sonrasında teslimat bilgileri bölümünde “Mağazadan Teslimat” seçimini tıklayın.
  • Siparişinizi teslim almak istediğiniz il ve ile seçimini yapın.
  • “Mağaza Sorgula” butonuna basarak aldığınız ürünün en yakın hangi mağazada bulunduğunu öğrenebileceksiniz.
  • Uygun mağaza bulunmaması durumunda adrese teslim seçeneğine sistem sizi yönlendirecektir. Dilerseniz adrese teslim olarak devam edebilirsiniz.
  • Mağaza seçiminizi yaptıktan sonra siparişinize yönelik özet bilgiler ve yönlendirme mailleri tarafınıza gönderilecektir.
  • Bu bilgilerle mağazaya giderek ürününüzü hızlı bir şekilde teslim alabilirsiniz.
  • Eğer 48 saat içerisinde ürününüzü teslim almazsanız siparişiniz otomatik olarak iptal edilecektir.

“Tıkla-Gel-Al şimdilik İstanbul, Ankara ve İzmir’de seçili mağazalarda hizmet vermektedir. Çok yakında tüm Türkiye’deki seçili mağazalarımızdan Tıkla-Gel-Al ile sipariş verebileceksiniz. “

turkcell.com.trZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Dikkat Hediye promosyon paketler sadece yurt içi kullanım için geçerlidir. Ayrıca sayfada yer alan bütün içerikler bazı forum siteleri ve operatörlerin web sitesinden alınıp daha açıklayıcı bir dil ile anlaşılır olması için sizlerle paylaşılmıştır. - Gizilik Politikası - Kullanım Şartları - Hakkımda - İletişim - Sitemap