Bedava İnternet Paketi

Turkcell 5G’ye Geçti mi?

05.07.2019
Turkcell 5G’ye Geçti mi?

Turkcell’in yayınladığı “Biz Hazırız” temalı 5G videosu herkeste bir merak uyandırdı. Teknolojik atılımları genelde ilk önce gerçekleştiren Turkcell, 4.5 G’ye geçişte gösterdiği hızı 5G’ye geçişte te gösterecek mi? Turkcell 5G’ye geçti mi? Videoyu baştan sona dikkatlice izlediğinizde Turkcell, alt yapı ve teknolojilerini 5G’ye göre optimize ettiğini ve geçiş için tüm hazırlıkları yaptığını belirtiyor.

Fiber alt yapısı, 4.5 G’ye geçiş aşamasında gösterdiği serilik, yenilikler ve sunduğu hızlı internet hizmeti ile müşterilerine kaliteyi sunan Turkcell, 5Gye geçişte te başı çekmeyi hedefliyor. Diğer operatörler daha 5G’den bahsetmemişken Turkcell’in 5G Videosu hazırlaması bu yeniliğe ve geçişe ne denli hazır ve hevesli olduğunun bir göstergesidir diyebiliriz.

Turkcell 5G Hızla Geliyor!

“Yollar hazır, tarlalar hazır, sınıflar hazır, öğretmenler, doktorlar, mühendisler hazır!

Çocuklar, gençler, hep genç kalanlar hazır!

Mutluluklar, özlemler, aşklar hazır!

Sizde hazırsanız Turkcell 5G şimdiden hazır!

Teknolojiyle çıktığımız bu yolda değerlerimizi unutmadan, en önemlisi sizi unutmadan büyüyor, gelişiyor ve insan merkezli teknoloji üretmeye tüm hızımızla devam ediyoruz.

Sende hazır ol Türkiye! 5G Turkcell‘le hızla geliyor!

#Turkcell5GHızlaGeliyor

Turkcell, şebeke alt yapısını 5G hizmetlerini sunmaya uyumlu olacak şekilde dizayn etmekte ve geliştirmektedir.

5G teknolojisi, ilgili yasal düzenlemeler ve frekans tahsisleri gerçekleştirildikten sonra hayata geçecektir.

turkcell.com.tr

5G Nedir? 5G Ne Zaman Gelecek?

Mobil teknolojilerin her geçen gün kendini geliştirdiği ve bu gelişmelerin takibinin adeta imkansız olduğu şu yıllarda, 4.5 G’ye henüz yeni adapte olmaya başlamışken 5G teknolojisinin sesleri ve haberleri gelmeye başladı. Bu haberlere ve gelişime kayıtsız kalmayan Turkcell, şimdiden tanıtım videosunu hazırladı bilei.

4.5 G hız ve hizmet veriminden tam anlamıyla memnun kalmayan akıllı telefon kullanıcıları 5G’yi ve getireceklerini merakla beklemekte. Peki 5G nedir? neler getirecek? ve 5G ne zaman gelecek?

5G ifadesinde geçen “G” harfi, “generation” yani “nesil” manasında. 5G önceki sürümlerini (3,4, 4.5 G) olduğu gibi devam ettirecek, SMS ve web kullanımını gibi alışageldiğimiz işlevlerle beraber kullanıma sunulacak ve bunlarla beraber çok yüksek performansta veri aktarım hızı sağlayacak yüksek frekansa sahip bir internet alt yapısıdır!

Çoklu kullanımın veri aktarım hızını etkilemeyeceği alt yapıya sahip 5G sayesinde internet kullanımı ne kadar yoğun olursa olsun, yüksek kalitede ki HD videolar çok hızlı bir şekilde gönderilebilecek.

Tam anlamıyla hizmete girdiğinde sadece akıllı cihazlarda değil ev eşyalarından satış cihazlarına varıncaya kadar bir çok eşyada da kullanılması beklenen 5G teknolojisinin hayatımızı ciddi anlamda kolaylaştırmasının yanında ekonomiyide rahatlatması ön görüler arasında.

Sürüsüz otomobil teknolojisi üzerine çalışmalar yürüten teknoloji ve otomotiv devleri 5G sayesinde saniyelik gecikmelerin bile önüne geçmeyi ve bu sayede sürücüsüz otomobile geçişin daha hızlı ve kolay olacağını vadediyor.

4.5G de saniyede 1 gigabite olan indirme ve upload hızı 5G ile saniyede 10 gigabite kadar çıkabilecek. Hemen her kesimden kullanıcıya yüksek performan sunabilmesi için yüksek frekansları kullanacak olan 5G teknolojisi tüm dünyada hızla geliştirilmekte olup muhtemelen 2020 yılında kullanılmaya başlanacak.

5G teknolojisi konusunda çalışmalarında hızla sona yaklaşan Güney Kore 5G’ye geçen ilk ülke olmayı başaracak gibi gözüküyor.ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Dikkat Hediye promosyon paketler sadece yurt içi kullanım için geçerlidir. Ayrıca sayfada yer alan bütün içerikler bazı forum siteleri ve operatörlerin web sitesinden alınıp daha açıklayıcı bir dil ile anlaşılır olması için sizlerle paylaşılmıştır. - Gizilik Politikası - Kullanım Şartları - Hakkımda - İletişim - Sitemap