Bedava İnternet Paketi

Türkiye’nin İlk Uçan Baz İstasyonu: Dronecell Turkcell’de

28.11.2018
Türkiye’nin İlk Uçan Baz İstasyonu: Dronecell Turkcell’de

Turkcell’den Türkiye’de bir ilk daha, Turkcell, Türkiye’nin 4.5G hizmeti veren ilk uçan baz istasyonu Dronecell’i hizmete sundu. Kendi resmi sayfasında konu ile alakalı detaylı açıklama ve bilgilendirici bir video ekleyen Turkcell, bu hizmeti doğal afet ve benzeri durumlarda şebekeyi güçlendirmek amacıyla üretmiş durumda. Dronecell, güçlü bir baz istasyonu olup, istenen yerden havalanıp, ses ve data hizmeti sağlamak üzere tasarlanmıştır. Birçok konuda fayda sağlamak üzere geliştirilmiş olan Dronecell özellikle deprem, sel, heyelan gibi doğal afetlerde ve acil durumlarda arama kurtarma ekiplerine iletişim desteği sağlamak için dizayn edilmiştir.

Turkcell’in aboneleri için yapmış olduğu tek hizmet bununla sınırlı değil. Mobil hattınızda kullanabileceğiniz hediyeler için Turkcell Bedava internet başlığı altında yer alan kampanyalardan faydalanabilirsiniz.

Turkcell Dronecell

Otomatik pilot özelliği de bulunan Dronecell, koordinatları girilen bölgeye kendisi ulaşıyor. Belirlenmiş olan noktaya ulaştığında motorlarını kapatan Dronecell, sabit bir çekim noktası gibi uzun süre 4.5G internet bağlantısı hizmeti vermektedir.

Dronecell Sosyal ortamlarda da hızlı iletişimin merkezi olacak

Doğal afetler dışında konser, maç, miting gibi insanların geçici ama yoğun olarak toplandığı sosyal alanlarda daha hızlı iletişim sağlayabilmeleri için de Dronecell hizmetinden faydalanılacak.

Dronecell Nesnelerin internetinde veri toplayıp, ulaştıracak

Havadan mobil 4.5G hizmeti vermekte olan Dronecell, Turkcell şebekesi üzerinden veri haberleşmesi yapan akıllı cihazlardan bilgi toplayabilecek ve nesnelerin internetine mobil ulaşım sağlamalarına yardımcı olacak. Özellikle tarım alanları, akıllı su ve elektrik saatleri, barajlar, inşaat şantiyeleri ve madenler gibi alanlarda bulunan IoT cihazlarının akıllı sensörlerinden toplanan bilgilerin, işlenip ilgili kişilerin cep telefonuna iletilmesi Dronecell teknolojisi ile sağlanacaktır.

Turkcell’in vermiş olduğu bu hizmet ile iletişim çok daha rahat bir hale gelecek. Zor günlerde kullanılmaması dileğiyle Turkcell’i yapmış olduğu bu hizmetten dolayı kutlarız.ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Dikkat Hediye promosyon paketler sadece yurt içi kullanım için geçerlidir. Ayrıca sayfada yer alan bütün içerikler bazı forum siteleri ve operatörlerin web sitesinden alınıp daha açıklayıcı bir dil ile anlaşılır olması için sizlerle paylaşılmıştır. - Gizilik Politikası - Kullanım Şartları - Hakkımda - İletişim - Sitemap