Bedava İnternet Paketi

Vodafone Faturanın Fazla Gelmesinin Sebebi Nedir? Ne Yapılır?

Vodafone faturanız beklediğinizden fazla mı geldi? Mevcut tarifenizin çok üstünde fatura ödüyorsanız muhakkak bir sebebi olmalı. Vodafone Fazla Fatura ödemenizin sebeplerine bakıp neler yapmamız gerektiğini dilerseniz beraber inceleyelim.

Öncelikle diğer operatörlerde olduğu gibi Vodafone’da da fazla faturadan yana şikayetlerle karşılaşılmaktadır. “Vodafone Faturam Fazla Geldi” şeklinde şikayet ve hak arama yöntemlerinize başlamadan önce faturanızın neden fazla gelebileceğinin sebeplerini araştırmalısınız. Ne kadar aşım yaptınız? Özel servis hizmetlerini kullandınız mı? Faturanıza yansıtılacak bir alım işlemi gerçekleştirdiniz mi? Bu soruları iyi araştırdığınızda ve olumsuz herhangi bir sebep bulunmuyorsa o zaman hakkınızı aramalısınız.

Vodafone Faturam Neden Fazla Geldi?

  • Paket veya Tarife Aşımı Yapmış Olabilirsiniz! Mevcut DK, GB ve SMS haklarınızın fatura dönemi içerisinde bitmesi durumunda tarifenizin standart ücretleri üzerinden kullandığınız kadar faturanıza yansıtılır.
  • Özel Servis Kullanımı Gerçekleştirdiniz mi? Tarifenizin dışında özel bir servise abone olmuş olabilirsiniz. Ücretli SMS gönderimi gerçekleştirmeniz, mobil faturanıza yansıtılan ürün veya hizmet alımı gerçekleştirmeniz ve faturanıza yansıtılan bağışlarda bulunmanız faturanızın fazla gelmesine sebep olabilir.
  • Yurt Dışı Arama ve Aranmanız Oldu mu? Tarifenizin size sunduğu özel yurt dışı avantajları yoksa eğer yurt dışı aramalarınızda ve yurt dışında yapacağınız aramalarda tarifenizin standart yurt dışı fiyatları üzerinden ücretlendirilirsiniz ve bu ücret faturanıza yansıtılır.
  • Aynı Dönemde Yapılan Tarife Değişiklikleri: Bir fatura dönemi içerisinde yaptığınız tarife değişikliği durumunda gün bazında ücretlendirme faturanıza yansıtılabilir.
  • Geç Ödemenizden Kaynaklı Açma-Kapama Bedeli: Faturanızı geç ödemeniz durumunda bir sonraki faturanıza gecikme, açma-kapama bedeli yansıtılabilir.
  • Kampanya Cayma Bedeli Olabilir: Mevcut bir kampanyanızdan vazgeçmeniz durumunda cayma bedeli kalan aylar göz önünde bulundurularak faturanıza yansıtılabilir.
  • Ek Paket Satın Aldınız mı? Ek internet, DK veya SMS paketi satın almış olabilirsiniz. Bunun ücretide faturanıza yansıtılacaktır.

Konumuzu güncellemeye devam edeceğiz.


BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Dikkat Hediye promosyon paketler sadece yurt içi kullanım için geçerlidir. Ayrıca sayfada yer alan bütün içerikler bazı forum siteleri ve operatörlerin web sitesinden alınıp daha açıklayıcı bir dil ile anlaşılır olması için sizlerle paylaşılmıştır. - Gizlilik Politikası - Künye - Gizilik Politikası - Kullanım Şartları - Hakkımda - İletişim - Sitemap