Bedava İnternet Paketi

Vodafone İnternet Ayarları

15.03.2017
Vodafone İnternet Ayarları

Merhaba arkadaşlar bir çok kişi yeni cihaz aldığında internet girişlerinde sorun yaşayabiliyor. Veya herhangi bir operatör değişikliği gerçekleştiğinde yine aynı sorunla karşılaşa biliyor. Bu problemi tamamen ortadan kaldırmak amacıyla internet ayarları cihazdan cihaza nasıl yapılır bunu anlatmak istiyorum. Öncelikle bu ayarlar bir çok cihazda aynı yapılmaktadır fakat bazı cihazların menüsü farklı olduğundan dolayı ilgili adımları biraz arayıp bulmanız gerekebiliyor. Bu makale sayesinde Vodafone internete giremiyorum veya internetim yavaş sorununu umarım tamamen ortadan kaldıracağız.

Örneğin hattınızın ayarları tam fakat cihazı aktif hale getirdiğinizde internete giriş yapmıyorsa eğer öncelikle mobil verinin aktif halde olduğundan kesinlikle emin olmanız gerekiyor. Ardından vodafone internet ayarları düzgün bir şekilde yapılmış mı diye kontrol etmelisiniz. Peki bu kontrolleri nasıl yapacağım pek teknolojiden anlamam diyorsanız açıkçası teknolojiden anlamanıza hiç gerek kalmayacak buradaki yazıyı okuyup cihazınızda ilgili menüyü bulup işlem yapacaksınız sadece. Bunlara ek olarak bu başlık altında; Samsung, Htc, Lg, Huawei, General Mobile Discovery, İphone Cep telefonları ve akıllı tabletler için internet ayarı yapmanıza yardımcı olmak hedeflenmektedir.

Vodafone Android Ayar Alma işlemi Nasıl Yapılır  ? 

Öncelikle cihazın arama menüsüne gelip *3636# tuşuna basın karşınıza yeni bir menü çıkacaktır. Burada 5. seçenek internet ayarları olarak görünmekte zaten ona tıklayıp gönder diyeceksiniz. Cihaz ayarı size gelecektir ve bu ayarları kur adımını tıklayıp gerçekleştirmeniz gerekiyor. Eğer sizden şifre isterse 1234 olarak girip ayar işlemini sonlandırabilirsiniz.

Vodafone Manuel İnternet Ayarı yapmak ( Kesin Çözüm)

Öncelikle cihazın Ayarlar bölümüne girin Diğer Ağlar > Mobil Ağlar > Şebeke Modu kısmında WCDMA/GSM veya 3G/2G otomatik bağlantı olduğundan emin olun. Bazı cihazlarda LTE(4G)/3G/2G yazabilir bunun seçili olması gerekiyor. Eğer seçili değilse seçimi siz yaparsınız. Sonrasında Erişim Noktası Adları kısmına girip yeni apn butonuna basın ve Kullanıcı adı: Vodafone, Apn: internet olarak yazın ardından seçenek tuşu ile kaydet butonuna basmanız gerekiyor. Kayıt ettikten sonra yeni oluşturduğunuz apn’i sağ taraftaki kutucuğu doldurarak işaretleyin. Ve sonrasında telefonun kendine gelmesi için bir defa kapatıp açın.

Vodafone İphone (ios) İnternet Ayarları Nasıl Yapılır ?

Öncelikle iphone 5, 5s Ardından İphone 6 ve 6s ve son olarak’ta İphone 7 ile internet sorunu yaşayan ios kullanıcıları cihazın mobil verisinin aktif halde olduğundan ve şebeke modunun 4g veya 3g de olduğundan emin olsunlar . Eğer problem devam ediyorsa cihazın Ayarlar > Hücresel > Hücresel veri Ağı kısmına girip Kullanıcı Adı: Vodafone, apn: internet, şifre: vodafone olarak değiştirip kayıt edilmesi gerekiyor. Bu işlemlerin sonunda yine cihazı kapatıp açmak gerekmekte. Bu işlemler sonucunda eğer bulunduğunuz yerde ciddi bir şebeke problemi yoksa vodafone hızlı internet kullanımına sizlerde başlayabilirsiniz. Bu arada bir diğer makalelerimizin bulunduğu Vodafone Bedava İnternet isimli kategorimiz ile size özel hediyeleri alabilirsiniz.ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Dikkat Hediye promosyon paketler sadece yurt içi kullanım için geçerlidir. Ayrıca sayfada yer alan bütün içerikler bazı forum siteleri ve operatörlerin web sitesinden alınıp daha açıklayıcı bir dil ile anlaşılır olması için sizlerle paylaşılmıştır. - Gizlilik Politikası - Künye - Gizilik Politikası - Kullanım Şartları - Hakkımda - İletişim - Sitemap