Bedava İnternet Paketi

En Çok internet Harcayan Uygulamalar

20.10.2018
En Çok internet Harcayan Uygulamalar

Hangi Uygulama Ne Kadar İnternet Harcıyor ? mobil hat kullananların en çok merak ettiği sorulardan biri de budur herhalde. Şunu kesin bir şekilde söyleyebiliriz ki, örneğin; şu uygulama 1 dakikada 100 MB gibi bir bilgi vermek tamamen yanlış olur. Kullanılan cihazların farklılığı, operatör farklılığı ve uygulamanın mevcut sürümleri farklı olabileceğinden dolayı bu bilgiyi kimse net bir şekilde veremez. Fakat hangi uygulamaların fazla internet harcadığını analiz ederek MB ya da GB konusunda çok tükettiğini belirtebiliriz.

Akıllı cihazların gelişmesiyle beraber buna bağlı olarak mobil uygulamalarda kendini geliştirmekte. Mobil uygulamalar geliştikçe kullanılırken tükettiği internet miktarı’da buna bağlı olarak artış gösteriyor.

En Fazla internet Harcayan Uygulamalar Youtube

Youtube neden çok internet harcıyor ? Bunun açıkçası tek cevabı var o da video kalitesi. Youtube videolarını açtığımızda video kaliteleri 144p – 1080p ya da en yüksek video kalite formatı olan 4k seçenekleri bulunuyor. Bir videoyu 144p kalitesinde oynatırken az bir internet tüketimi gerçekleşir, fakat daha yüksek kalitede izlerseniz daha fazla internet tüketimi gerçekleşir. İdeal video izleme kalitesi 360p – 480p aralığında otomatik olarak açılmaktadır.

En Fazla internet Harcayan Uygulamalar İnstagram

İnstagram uygulaması günümüzde en çok kullanılan sosyal medya uygulamaları arasında yer alıyor. Bu uygulama içinde arkadaşlarınızın ve takip ettiğiniz sayfaların video yada fotoğraf gönderilerini anlık görebiliyorsunuz.

İnstagram videoları genelde kısa ve eğlenceli videolar olduğundan dolayı pek internet harcıyor gibi görünmese de, otomatik akış özelliği sayesinde sürekli videolar değişiyor. İnstagramdan izlediğiniz her bir video da internetinizi hızlı bir şekilde tüketecektir.

Facebook Ne Kadar internet Harcar

Facebook uygulaması anlık bildirimler gönderen bir uygulama olduğundan dolayı instagram gibi arka planda da çalışmaktadır. Arka planda çalışan bütün uygulamalar biz fark etmiyor olsak dahi internet paketimizi kullanırlar.

Ayrıca Mesajlaşma, Sesli Görüntülü arama, Videolar ya da fotoğrafları görüntüleme gibi bir çok işlem internetinizin hızlı tükenmesine sebep olur. Böylece Facebook’ta en fazla internet harcayan uygulamalar arasında yer alıyor.

En Çok internet Tüketen Uygulamalar

  • Twitter
  • Swarm
  • Netflix
  • Blutv
  • Spotify ve benzeri uygulamalar.ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Dikkat Hediye promosyon paketler sadece yurt içi kullanım için geçerlidir. Ayrıca sayfada yer alan bütün içerikler bazı forum siteleri ve operatörlerin web sitesinden alınıp daha açıklayıcı bir dil ile anlaşılır olması için sizlerle paylaşılmıştır. - Gizlilik Politikası - Künye - Gizilik Politikası - Kullanım Şartları - Hakkımda - İletişim - Sitemap