Bedava İnternet Paketi

Internet Hızlandırma Yolları

26.10.2018
Internet Hızlandırma Yolları

Bilgisayar kullanırken İnternet hızı bir çok kişinin çok takıldığı bir durum. Özellikle online oyun oyuncuları, oyun içinde oluşabilecek Ping/MS değerlerine oldukça önem vermekte. Windows 7, Windows 10 bilgisayarlarınızda kullanabileceğiniz bazı internet hızlandırma yöntemlerini sizlerle paylaştık. Burada paylaşılan bilgiler program kullanmadan bilgisayarınızı hızlandırmanız konusunda sizlere yardımcı olacaktır.

İnternetiniz yavaş olsa dahi neyse ki  bütün ihtimallere karşı kullanacağınız birden fazla internet hızlandırma yöntemi var. Paylaştığımız internet hızlandırma yolları arasında bazıları cihaz, bazıları modem, bazıları da altyapı kaynaklı; ama hepsinin ortak bir yönü var ki, o da yavaş internet bağlantısı sorununa son vermeyi hedeflemektedir.

Internet Hızlandırma – İnternet Hızlandırma Yöntemleri Nelerdir ?

İnternetinizi hızlandırmak adına yapabileceğiniz bir kaç adımı aşağıda sıralı şekilde sizlerle paylaştık. Unutmayın ki kullandığınız internetin hız sınırı da bunu etkilemektedir. Bu nedenle işleme aşağıda belirttiğimiz gibi paketinizin hızını öğrenin sonrasında ise hız testi yapın.

İnternet Hız testi

İnternettiniz yavaş bir şekilde çalışıyorsa işleme hız testi ile başlamanızı öneririz. Kullanmış olduğunuz paket özelliklerinden daha düşük bir hız alıyorsanız internet sağlayıcınız ile görüşüp durumu bildirmenizde fayda var. Bu sayede sistemsel bir sorun ya da arıza söz konusuysa hızlı bir müdahale yapılarak internet hızını olması gerektiği gibi ayarlanacaktır.

Virüs Taraması Yapın

Modem ayarınızı, internet planınızı ve her ikisi arasındaki uygunluğu kontrol ettikten hemen sonra yapmanız gereken ilk işlem, internet hızınızı kısıtlayacak yazılımlar olup olmadığını kontrol etmek olmalı. Bu nedenle işe virüs taraması yaparak başlamanızı öneririm. İnternet sayfalarında gezinirken karşımıza bir çok reklam ve benzeri öge çıkmakta. Bu sayfalar nedeniyle bilgisayarınıza internetinizi yavaşlatan bir virüs bulaşmış olabilir. Tarama yapıp herhangi bir virüs varsa silmeniz faydalı olacaktır.

Kablolu internet bağlantısını kullanın

İnterneti Wifi ile kullanmak güzeldir, hoştur; fakat kendisi de dahil maalesef hiçbir internet bağlantısı kablolu modem kadar hızlı değildir. Eğer bir desktop PC kullanmaktaysanız ya da laptopunuzu çoğunlukla evde kullanmayı tercih etmekteyseniz bir ethernet kablosu edinerek modemi doğrudan bilgisayarınıza takmanızda fayda var. Eğer online oyun oynuyorsanız kesinlikle ethernet kablosunu bilgisayarınıza takıp interneti bu şekilde kullanmanızı öneririm.
Not: Laptop ile Pubg benzeri bir oyun oynuyorsanız, sistem gereksinimlerini karşılasanız dahi donmalar oluyorsa Laptop güç kablosunu takıp bu problemi aşabilirsiniz. (Genelde işe yarıyor.)

Modemi Kapatıp Açın

Bu bir efsane gibi görünse dahi, çoğu zaman işe yarayan bir işlemdir. Modem uzun süre açık kaldığında internette yavaşlamalar oluşabiliyor. Eğer durduk yere bir internet yavaşlaması hissedersenzi  modem resetleme yöntemini kullanabilirsiniz.

İnternetinizi bir başkası kullanıyor olabilir

Evet bu doğru, hiç tanımadığınız biri internetinizi kullanıyor olabilir. Bunu öğrenmenin tek yolu ise Modem arayüzüne giriş yaparak kimlerin bağlantı kurduğunu kontrol etmek. Bunun yanı sıra internete birden fazla cihaz aynı anda bağlandığı taktirde de internette donma ya da yavaşlama durumları oluşabiliyor.ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Dikkat Hediye promosyon paketler sadece yurt içi kullanım için geçerlidir. Ayrıca sayfada yer alan bütün içerikler bazı forum siteleri ve operatörlerin web sitesinden alınıp daha açıklayıcı bir dil ile anlaşılır olması için sizlerle paylaşılmıştır. - Gizlilik Politikası - Künye - Gizilik Politikası - Kullanım Şartları - Hakkımda - İletişim - Sitemap