Bedava İnternet Paketi

Mobil Veri Açık İnternet Paketim Var Ama İnternete Giremiyorum

Son günlerde çok sık şekilde bazı okurlarımızdan bu tarz şikayetler alıyoruz ve siz değerli okurlarımız için konuyu tekrar güncelleme ihtiyacı hissettik umarım faydalı bir yazı olur. İnternet Paketim Olmasına Rağmen İnternete Giremiyorum, bağlanamıyorum. Turkcell – Vodafone ve Türk Telekom abonelerinin başına bir defa da olsa bu problem gelmiştir. Genelde yeni telefon alındığında ya da sim kart yeni bir cihaza takıldığında bu problemler yaşanmakta. Bunun dışında ise Gsm operatörünüz bir çalışma yapıyor olabilir veya telefonunuzun internet ayarları ile alakalı problem yaşıyor olabilirsiniz. İnternetim var ama telefon internete girmiyor sorununu tetikleyen bir kaç problem bulunuyor. Bu problemi çözebilmek için aşağıdaki çözüm yöntemlerini kullanabilirsiniz.

Eğer internetiniz yoksa Bedava internet sayfasında size göre hediye GB kampanyaları var. Bu kampanyalar GSM operatörünüze ait güncel fırsatlardır.

Telefon internet ayarları

Aşağıdaki telefon internet ayarlarını kullanarak bu tür problemleri kolayca aşabilirsiniz. Sırası ile bütün operatörlerin internet ayarları aşağıdaki gibidir.

Turkcell internet Ayarları

 • Ayarlar –> Diğer ayarlar –> Mobil ağlar –> Erişim noktası adları kısmından Yeni APN oluştur‘a dokunun. Açılan sayfada Ad kısmına “Turkcell Internet”, APN kısmınada “internet” yazıp kayıt edin. Ardından mobil veriyi tamamen kapatıp tekrar aktif hale getirin.

Vodafone internet Ayarları

 • Ayarlar –> Diğer ayarlar –> Mobil ağlar –> Erişim noktası adları kısmından Yeni APN oluştuırun. Ad kısmına “Vodafone Internet”, APN kısmına ise “internet” yazıp kayıt edin. Ardından oluşturduğunuz yeni apn’i seçin.

Türk Telekom internet Ayarları

 • Ayarlar –> Diğer ayarlar –> Mobil ağlar –> Erişim noktası adları bölümünde Yeni APN oluştura dokunun. Ad kısmına “Avea Internet”, APN bölümüne“internet” yazıp kayıt edin.

İnternetim var ama kullanamıyorum diyenlere kesin çözüm Apn ayarları. Bu işlemleri yaptıktan sonra telefonunuzu bir defa kapatıp açın. Ardından sorun düzelecektir. Eğer mevcutta internet paketiniz bittiyse bu nedenle de internete giriş yapamayabilirsiniz. Operatörünüzün kısa sms yöntemleri ile ne kadar internetinizin kaldığını kontrol edebilirsiniz.

(Bu içerik 19 Ağustos 2019 tarihinde güncellenmiştir.)


BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 8 YORUM
 1. Özgür dedi ki:

  Hattın GPRS ayarı online işlemlerden açık olmazsa mobil veri kullanamazsınız

 2. Mustafa Özcan dedi ki:

  Merhaba telefonun marka ve modeli general mobile gm 8d.İnternet+konuşma ve mesajlaşma paketim var,mobil veri de açık.Telefonla konuşma yapıyorum,mesaj gönderiyorum fakat internete giremiyorum.Lütfen bana yardım edin.

  1. Habib dedi ki:

   Aynı sorun bende de var çözebildiysen yazar mısın

 3. Meryem dedi ki:

  Ya benimki internetim 11 GB VAR 1 GB BENİM İNTERNET YANİ SATIN ALDIĞIM 10 GB İSE KAZANDIM HER HAFTA CUMA 5 GB KAZANDIM AMA BİRİKTİ ÇÜNKÜ KULANAMIYORUM TÜRK TELEKOM’A GITİM SORUNU ÇÖZDÜM DİYORLAR EVE GİTTİĞİMİZDE AYNI KULANAMİYORUM TEKRAR GİTTİĞİMİZDE TELEFON TAMİRCİSİNE GİDİN DİYOR GIDIYOM SORUNU ÇÖZDÜM DIYOR 25 TL DE KAPTIRIYOM EVE DÖNÜYORUM AYNI ŞEY BENDE NE YAPAYIM TEKRAR TELEFON TAMİRCİSİNE DE GIDEMEM UZAK BENİMKİ 4 HAFTADIR BÖYLE BOŞUNA INTERNETIM GIDICEK avea ya lütfen yardım edin yardım ederseniz size minektar kalırım. Size dua ederim şimdiden teşekkürler ☺

 4. Mahmut dedi ki:

  Internet var mobil veri açılmıyor hattı başka cihaza taktim gene mobil veri açılmıyor (cihazda sorun da yok)sorun ne olabilir sizce

  1. Onurcan dedi ki:

   Sorun Basit Operatörünüzü Arayın Ve Deyin Ki İnternet Paketimi Açtırmak İstiyorum. Size Yardımcı Olacaklardır. Aynısı Başıma Geldi

 5. Nisa dedi ki:

  Abi bende olmuyor ne kadar denesem fayda yok açıyorum deniyorum ona geçiyorum fayda yok e har bul ki bende o kadar internet var sırf olmuyor diye 4.5G’ da geçtim oda olmuyor birisi bulan fln varsa söyleyebilir mi? Rica etsem…

 6. Türk dedi ki:

  Benim internetim var ama sadece geoogle ye giriyor başka uygulama vs girmiyor rica etsem bana yardımcı olur musunuz?

Dikkat Hediye promosyon paketler sadece yurt içi kullanım için geçerlidir. Ayrıca sayfada yer alan bütün içerikler bazı forum siteleri ve operatörlerin web sitesinden alınıp daha açıklayıcı bir dil ile anlaşılır olması için sizlerle paylaşılmıştır. - Gizlilik Politikası - Künye - Gizilik Politikası - Kullanım Şartları - Hakkımda - İletişim - Sitemap