Bedava İnternet Paketi

Mobil Veri Açık İnternet Paketim Var Ama İnternete Giremiyorum

03.11.2018
Mobil Veri Açık İnternet Paketim Var Ama İnternete Giremiyorum
Sponsorlu Reklam

İnternet Paketim Olmasına Rağmen İnternete Giremiyorum, bağlanamıyorum. Turkcell – Vodafone ve Türk Telekom abonelerinin başına bir defa da olsa bu problem gelmiştir. Genelde yeni telefon alındığında ya da sim kart yeni bir cihaza takıldığında bu problemler yaşanmakta. Bunun dışında ise Gsm operatörünüz bir çalışma yapıyor olabilir veya telefonunuzun internet ayarları ile alakalı problem yaşıyor olabilirsiniz. İnternetim var ama telefon internete girmiyor sorununu tetikleyen bir kaç problem bulunuyor. Bu problemi çözebilmek için aşağıdaki çözüm yöntemlerini kullanabilirsiniz.

Eğer internetiniz yoksa Bedava internet sayfasında size göre hediye GB kampanyaları var. Bu kampanyalar GSM operatörünüze ait güncel fırsatlardır.

Telefon internet ayarları

Aşağıdaki telefon internet ayarlarını kullanarak bu tür problemleri kolayca aşabilirsiniz. Sırası ile bütün operatörlerin internet ayarları aşağıdaki gibidir.

Turkcell internet Ayarları

  • Ayarlar –> Diğer ayarlar –> Mobil ağlar –> Erişim noktası adları kısmından Yeni APN oluştur‘a dokunun. Açılan sayfada Ad kısmına “Turkcell Internet”, APN kısmınada “internet” yazıp kayıt edin. Ardından mobil veriyi tamamen kapatıp tekrar aktif hale getirin.

Vodafone internet Ayarları

  • Ayarlar –> Diğer ayarlar –> Mobil ağlar –> Erişim noktası adları kısmından Yeni APN oluştuırun. Ad kısmına “Vodafone Internet”, APN kısmına ise “internet” yazıp kayıt edin. Ardından oluşturduğunuz yeni apn’i seçin.

Türk Telekom internet Ayarları

  • Ayarlar –> Diğer ayarlar –> Mobil ağlar –> Erişim noktası adları bölümünde Yeni APN oluştura dokunun. Ad kısmına “Avea Internet”, APN bölümüne“internet” yazıp kayıt edin.

İnternetim var ama kullanamıyorum diyenlere kesin çözüm Apn ayarları. Bu işlemleri yaptıktan sonra telefonunuzu bir defa kapatıp açın. Ardından sorun düzelecektir. Eğer mevcutta internet paketiniz bittiyse bu nedenle de internete giriş yapamayabilirsiniz. Operatörünüzün kısa sms yöntemleri ile ne kadar internetinizin kaldığını kontrol edebilirsiniz.

Sponsorlu Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Uyarı Hediye promosyon paketler sadece yurt içi kullanım için geçerlidir. Ayrıca sayfada yer alan bütün içerikler bazı forum siteleri ve operatörlerin web sitesinden alınıp daha açıklayıcı bir dil ile anlaşılır olması için sizlerle paylaşılmıştır. - Gizilik Politikası - Kullanım Şartları - Hakkımda - İletişim - Sitemap