Bedava İnternet Paketi

Telefondan Ne Kadar internet Kullandığımı Nasıl Öğrenirim ?

13.01.2019
Telefondan Ne Kadar internet Kullandığımı Nasıl Öğrenirim ?

Telefonda ne kadar internet harcadığımı nerden öğrenebilirim ? Hemen hemen herkesin merak ettiği fakat pek bakmadığı telefon özelliklerinden birine bakacağız bugün. En çok hangi uygulama internet harcıyor sorusunun net yanıtını verebilecek biri olduğunu düşünmüyorum. Fakat uygulama içeriği ve kullanım süremize göre hangi uygulamada internetimizi tükettiğimizi aç çok tahmin edebiliyoruz. Uygulama kullanımı kişiden kişiye değiştiği için bizler kendi cihazımız üzerinden bir örnek vereceğiz.

Youtube’un internet kullanımındaki rolü

Youtube’ta video izlesen dert izlemesen dert. Ne demek istediğimi Youtube bağımlıları anladı bile. Youtube’ta bir çok eğlenceli ve eğitici içerik bulunuyor, tabi bunların yanında çöp videolar da bulunmakta. Mobil veri ile Youtube kullanımı yapıldığında internet su misali hızlıca tükenebiliyor. Ayrıca gelişen teknoloji ile video formatlarının 1080P ve 4K formatlarına kadar yükselmesi sonucu kalite arttıkça buna orantılı olarak internet kullanımı da artmış durumda.

Bakalım en çok interneti hangi uygulamalar tüketmiş

internet kullanımı

Yukarıda da anlaşılacağı gibi 8,6GB ile en fazla interneti Youtube Uygulaması kullanmış durumda. Youtube uygulamasını aktif olarak kullandığımızı belirtmekte fayda var.

Tiktok uygulamasını da analiz yapmak için en çok kullanılan uygulamalar arasında cihazımıza yükledik ve gün içerisinde videolar izledik. Tiktok bizi çok şaşırttı. Günde bir kaç video izleyip uygulamayı kapatsak dahi 1 haftada 757MB internet kullandığını fark ettik.

İnstagram Uygulaması hepimizin kullandığı uygulamalar arasında başı çekiyor diyebiliriz. Bu uygulamayı da günde maksimum 40 dakika kullanmamıza rağmen 3,3GB internet tükettiğini görüyoruz.

Uygulamaların interneti ne kadar kullandığına nereden bakabilirim ?

Eğer sizde bizler gibi ne kadar interneti nerede harcadığınızı öğrenmek isterseniz aşağıdaki adımları takip ederek öğrenebilirsiniz.

  • Cihazınızdan Ayarlar > Hücresel Bölümüne giriş yapın aşağıya doğru kaydırın ve Hücresel Veri bölümünden ne kadar interneti hangi uygulama kullanmış hemen öğrenin.ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Dikkat Hediye promosyon paketler sadece yurt içi kullanım için geçerlidir. Ayrıca sayfada yer alan bütün içerikler bazı forum siteleri ve operatörlerin web sitesinden alınıp daha açıklayıcı bir dil ile anlaşılır olması için sizlerle paylaşılmıştır. - Gizlilik Politikası - Künye - Gizilik Politikası - Kullanım Şartları - Hakkımda - İletişim - Sitemap