Bedava İnternet Paketi

Wifi Modeme Kimler Bağlı Görme – internetine Bağlı Cihazları Engelleme

Şimdiye kadar benim internetime kimler bağlanıyor nasıl görebilirim sorusu en az bir defa aklınıza gelmiştir. Aslında bir kaç yöntemle modeme kimler bağlı görmek oldukça kolay. Modeme kimlerin bağlandığını görerek, istemediğiniz kişiler bağlıysa bunları engelleyebilir yada modem şifresini değiştirerek önlem alabilirsiniz. Modem şifreniz bilmediğiniz kişi ya da kişiler tarafından ele geçiriliyorsa yapmanız gereken Wifi ağınızı gizlemek olacaktır. Bu yöntemle siz ve istediğiniz kişiler dışında kimse Wi-fi bağlantınızı görmeyecektir.

Wifi Modem Kimler Bağlanıyor Görme – internetine Bağlı Cihazları Engelleme

Ev veya iş yerinde internet kullananlar genelde kotaları erken bittiğinde yada internette yavaşlamalar söz konusu olduğunda bu durumdan çokça şüphelenmekte. Wifi kimler bağlı, yabancı biri şifreyi elemi geçirdi gibi bir çok düşünceye kapılabiliyor. İşte bizlerde tam bu konuda sizleri bilgilendireceğiz. Sorgulama işlemini dilerseniz modem arayüzüne giriş yaparak öğrenebilirsiniz. Android telefon kullanıyorsanız Fing adı verilen uygulama yardımıyla da bunu öğrenmeniz oldukça kolay.

Telefondan Modeme Bağlı Kişileri Görme

Kablosuz ağ modeminiz (Wi-Fi) şifre korumalı yada ortak kullanım yapıyor olabilirsiniz.. Kablosuz ağınıza kimlerin bağlı olduğunu görmek isterseniz Fing Uygulamasını android ve ios cihazınıza yükleyip kontrol edebilirsiniz. Fing kablosuz modeminize bağlı olan cihaz IP’lerini, cihaz tipini, marka ismine kadar sizlere göstermektedir.

Wifi Arayüzüne Girip Modeme Bağlananları Görmek

Modem tipinize göre arayüzüne giriş yapıp,ordan Lan/Wlan bölümünden bağlı cihazları kolayca kontrol edebilirsiniz. Buradan tanımadığınız cihazları engelleyebilir, ayrıca yine arayüz kısmından şifrenizi değiştirerek önlem alabilirsiniz.
Modem arayüzüne, modem kutusundaki kitapçıkta yer alan bilgileri kullanarak giriş yapabilirsiniz.


BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Dikkat Hediye promosyon paketler sadece yurt içi kullanım için geçerlidir. Ayrıca sayfada yer alan bütün içerikler bazı forum siteleri ve operatörlerin web sitesinden alınıp daha açıklayıcı bir dil ile anlaşılır olması için sizlerle paylaşılmıştır. - Gizlilik Politikası - Künye - Gizilik Politikası - Kullanım Şartları - Hakkımda - İletişim - Sitemap