Bedava İnternet Paketi

PTT Kredisine Nasıl Başvurabiliriz? PTT Kredi Alım Şartları nelerdir?

15.06.2018
PTT Kredisine Nasıl Başvurabiliriz? PTT Kredi Alım Şartları nelerdir?

PTT Kredisine Nasıl Başvurabiliriz? PTT Kredi Alım Şartları nelerdir?

Yazımızda PTT kredisinin nasıl alınabileceğine dair bilgilendirme amaçlı yazılar bulunmaktadır bu nedenle lütfen yazımızı baştan sona kadar okuyunuz. Bildiğimiz üzere özel bankalar emeklilere yeteri kadar kredi imkanı sağlamamaktadır. Bu nedenle Öncelikle PTT tarafından başlatılan bu kredi kampanyası emeklileri kapsamaktadır. Özel bankalar emekli vatandaşlarımıza yaş hadleri ve sağlık koşulları gibi özel koşulları sebebiyle, kredi kullandırımında kefil ya da ipotek esasına göre kredi kullanımı yapmaktadır.

Bu ve benzeri nedenlerden ötürü PTT Bank, emeklilerin kredi kullanmasını kolaylaştırmak amacıyla özel bankalarla yaptığı anlaşma dahilinde, devlet garantili kredi tahsisi yapmaktadır. Aşağıdaki beş şartı karşılayan vatandaşlarımız bu kampanyadan kolaylıkla faydalanabilecektir.

 

PTT Kredi Kullanım Şartları Nelerdir?

PTT tarafından kullandırıldığı bilinen bu kredi aslında özel bankaların PTT ile yapmış olduğu anlaşma kapsamında kullandırılmaktadır. Her bankanın farklı şartlarda ve limitlerde kredi kullandırımı söz konusudur. Yazımızın devamdı PTT Kredisi Nasıl kullanılır hakkında daha detaylı bilgiler yer almaktadır.

 

PTT Kredisini Nasıl Alabilirim?

Şuanda kullanıma açık olan PTT Kredileri, PTT’nin anlaşma yaptığı özel bankalar aracılığıyla farklı faiz oranları ve ödeme seçenekleriyle vatandaşların kullanımına ihtiyaç kredisi olarak sunulmuştur. Yapılacak olan başvuruların tamamı bireysel olarak yapılmaktadır ve alınacak vekaletle bu krediye başvurmak mümkün değildir.

PTT kredisini başvurunuzu tamamlayabilmek için, şahsen PTT şubeleri içerisinde bulunan kredi birimlerine Türkiye Cumhuriyeti Nüfus cüzdanınızla birlikte başvuru yaparak, verilecek olan kredi tahsis başvuru formunu eksiksiz olarak doldurmanız gerekmektedir. İhtiyaç kredisi yöneticiniz sizi anlaşmalı olunan özel bankalara kredi kullandırımı için yönlendirecek olup, kredi vadesi ve ihtiyacınız olan tutar yaşınıza göre hesaplanacak olan faiz tutarına göre vadelere bölünecektir.

Başvurunuzun tamamlanmasının ardından cep telefonunuza olumlu veya olumsuz bildirim sağlanacaktır. Başvurunuzun ardından gerçekleşen süreçte başvurunuzun durumu kredi puanınıza ve kredi şartlarını sağlayıp sağlamamanıza göre cevap verilecektir.

 

PTT Kredi Seçenekleri Nelerdir?

Özel bankaların her biri kendi içlerinde farklı kredi seçenekleri ile başvurunuzu tamamlamaktadır. PTT şubeleri üzerinden yapılan başvuru neticesinde, PTT ile anlaşmalı olan bankalar aracılığıyla kredi tahsis işleminiz tamamlanmakta ve paranız hesabınıza yatırılmaktadır. Daha detaylı ve güncel bilgiler için lütfen PTT şubeleri veya özel bankalara başvurunuz. Sitemizde herhangi bir kredi kullandırımı söz konusu değildir. Lütfen kişisel bilgilerinizi internet ortamında kimseyle paylaşmayınız. İşlemlerinizi doğrudan bankaların iletişim kanalları aracılığıyla gerçekleştiriniz.

PTT Kredisini veren bankaların seçenekleri ve detayları aşağıdaki gibidir.

 

Belgesiz Kefilsiz Kredi Veren Bankalar

Belgesiz kredi veren bankalar; arasında Qnb Finansbank, DenizBank, OdeaBank bulunmaktadır. Kefilsiz kredi veren bankalar ise; IngBank, AktifBank, DenizBank bulunmaktadır. EK gelir veya ipotek sunmanız doğrultusunda bankalar sizden gelir belgesi sunmanızı talep etmeyecektir. Ek gelir veya ipotek sunmanız doğrultusunda banklar sizden ayrıca başka belge ya da belgeler sunmanızı talep edemeyebilir.

Denizbank PTT Kredisi Seçenekleri

“Her Derde Deva” kredi sloganı ile emekli vatandaşlarımızın karşına çıkan Denizbank, PTT kredi imkanını sunmaktadır. PTT kredisini ilgili bankanın hangi faiz oranı ile ve ne kadar miktarda kredi verdiğini merak eden emekli vatandaşlarımızın ilgili banka ile iletişime geçmeleri halinde gerekli bilgiler kendilerine verilecektir.

 Aktifbank’tan PTT Kredi Seçeneği

Aktifbank, kredi çekmek isteyen emekli vatandaşlarımız için “N Kolay Emekli Kredisi” sloganı ile PTT kredisini sunmaktadır. İlgili bankanın hangi koşullarda (hangi faiz oranı, kredi miktarının ne kadar olduğuna dair) ayrıntılı bilgiler için ilgili banka ile iletişime geçmeleri yeterli olacaktır.

INGBank’tan PTT Kredi Seçeneği

INGBANK “Kredi Postam” sloganı ile PTT kredisini sunmaktadır. Bankalar içerisinde en ideal PTT kredisini sunan bankadır. Bu nedenle de birçok vatandaşımızın ilgili bankayı tercih etmiştir. Daha ayrıntılı bilgi almak, güncel faiz ve kredi miktarları gibi ayrıntılı konuları öğrenmek için ilgili banka ile görüşerek öğrenebilirisiniz.

 BURGAN BANK’tan PTT Kredi Seçeneği

BURGAN Bank’tan kredi çekmek isteyen vatandaşlarımız kredi miktarlarını, güncel faiz miktarı gibi daha ayrıntılı bilgi almak için BURGAN Bank müşteri hizmetleri ile görüşmeleri doğrultusunda öğrenebilirler.

 TEB’den PTT Kredi Seçeneği

Kredi şartları bakımından Türkiye Ekonomi Bankası Türkiye’nin en iyi ikinci bankasıdır. Bu nedenle Türkiye Ekonomi Bankası “TEB Jet Kredi” sloganı ile PTT kredi imkânı sağlamaktadır. Kredi şartları bakımından en iyi ikinci banka olan Türkiye Ekonomi Bankasından kredi çekmek isteyen vatandaşlarımızın daha ayrıntılı bilgi almak için (güncel faiz ve kredi miktarları vb.) banka ile iletişime geçmeleri gerekmektedir.

 

PTT’den kredi çekmek isteyen vatandaşlarımız ise daha ayrıntılı bilgi (güncel faiz, kredi miktarları vb.) almak için; PTT Bankacılık İşlemleri ’ne tıklayarak ulaşabilirsiniz.

 

Lütfen resmi site güvencesi vermeyen hiçbir siteye kişisel bilgilerinizi girmeyeniz. Bedavainternetpaketi.com adresi hiçbir kişisel bilginizi talep etmez. Sadece uygun kredi almanız için gereken şartları ve daha ayrıntılı bilgileri siz değerli vatandaşlarımıza sunmaktadır.

 ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Dikkat Hediye promosyon paketler sadece yurt içi kullanım için geçerlidir. Ayrıca sayfada yer alan bütün içerikler bazı forum siteleri ve operatörlerin web sitesinden alınıp daha açıklayıcı bir dil ile anlaşılır olması için sizlerle paylaşılmıştır. - Gizlilik Politikası - Künye - Gizilik Politikası - Kullanım Şartları - Hakkımda - İletişim - Sitemap