Bedava İnternet Paketi

Android Cihazlara Nasıl Format Atılır ?

Telefona Format Atma

Akıllı cihazlar kimi zaman can sıkıcı bir hale gelebilir. Donma,, kasma ve uygulamaların tamamen durdurulması gibi birçok sorun meydana geliyor. Bu sorunlar yazılım ile alakalı bir durumdur. Özellikle ucuz telefonlarda yazılım ve donanım düşük kalitede olduğu için çoğu zaman bu sorunları yaşar. Son çıkan cihazlarda bu sorunların daha az olduğu görülüyor. Ayrıca bu sorunların markadan markaya değişiklik gösterdiği de bir gerçek. Kimi marka telefonların aşırı derece de donma ve kasma sorunu yaşadığını görüyoruz. Bu sebeple cihaz alırken alınacak cihazı iyice araştırmak ve kullanıcı yorumlarını okumak gerekir. Sizler için donma ve kasma gibi sorunlar yaşayan cihazınıza format atmayı adımlar halinde açıklıyoruz.

Android cihazların format atma şekilleri tamamen benzerlik gösterir. İki farklı format şekli vardır. Bunlardan ilki ve basit olanı bütün verileri sıfırlayan fabrika ayarlarına dön seçeneğidir. Bu seçenek çok kısa süre içinde gerçekleşir ve cihaz tamamen üretildiği ayarlara döner. Ayarlar kısmına girerek fabrika ayarlarına geri dön seçeneğini işaretlemek yeterlidir. İkinci format türü ise cihaza Hard Format atmaktır. Bu formatı atmak için cihazınızı tamamen kapatmanız gerekiyor. Ardından güç, ses ve home tuşlarına aynı zamanlama ile basmanız gerekir. Bir süre basılı tutarak format işlemini başlatabilirsiniz. Recovery ekranının açılmasına kadar elinizi bu tuşlardan çekmeyin. Ekran açıldıktan sonra wipe data factory seçeneğini seçtikten sonra ekrana gelen wipe cache partition basıp ardından reboot system now seçeneğini seçin. Ardından telefonunuzu açabilirsiniz. Format atma işlemini tamamlamış olacaksınız. Ama burada dikkat edilmesi gereken bir konu var. Cihazınızda çok aşırı bir sorun yok ise keyfi olarak sakın format atmayın. Ama cihazda donma ve kasma var ise format atmak iyi bir çözüm olacaktır. Aynı zamanda bedava internet paketleri konusundada sitemizde diğer kategorilere göz atmayıda unutmayın.


BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Dikkat Hediye promosyon paketler sadece yurt içi kullanım için geçerlidir. Ayrıca sayfada yer alan bütün içerikler bazı forum siteleri ve operatörlerin web sitesinden alınıp daha açıklayıcı bir dil ile anlaşılır olması için sizlerle paylaşılmıştır. - Gizlilik Politikası - Künye - Gizilik Politikası - Kullanım Şartları - Hakkımda - İletişim - Sitemap