Bedava İnternet Paketi

Telefonun internetini Bilgisayarda Kullanma Android ve iphone (ios)

Telefonunda bulunan interneti istediğin zaman istediğin yerde bilgisayarından da kullanabilirsin. Android ve ios işletim sistemlerinde bunu yapmak oldukça basit. Daha öncesinde Nokia döneminde bilgisayara program yüklenerek yapılan bu işlem zaman geçtikçe daha pratik bir hal aldı. Samsung, LG, İphone, Vestel, Sony ve HTC gibi bir çok marka bu özelliği desteklemekte. Telefonun internetini bilgisayar, tablet ve Notebook gibi cihazlarda kullanabilmek için öncelikle cihazlarınızın bu özelliği desteklemesi gerekiyor.

Mobil hattınız hangi operatöre ait olursa olsun internetinizi paylaşıma açabilirsiniz. Turkcell, Vodafone veya Türk Telekom gsm operatörlerinin internetini böylece bilgisayarınızdan da rahatça kullanabilirsiniz. İşlem tamamen akıllı telefonunuzdan yapıldığı için eğer cihazınız bu özelliği destekliyorsa sorun yaşamayacaksınız.

Telefon internetini Bilgisayardan Kullanmak

Kablosuz bir şekilde telefonunuzun internetini bilgisayarda kullanmak için, bilgisayarınızın da WiFi ağlarını görüyor olması gerekir. Eğer bilgisayarınız sadece kablolu bağlantıyı destekliyorsa, Kablosuz Ağ Adaptörü satın alarak wifi bağlantılarını görmesini sağlayabilirsiniz. Notebook, tablet ve taşınabilir bilgisayarda zaten bu özellik bulunduğu için böyle bir aparata gerek duyulmaz.

Telefon internetini Bilgisayarda Kullanmak iphone

İphone cihazlarda mobil verinizi bilgisayardan kullanmak bir kaç adım ile yapılabilir. Aşağıdaki resimlerde bulunan adımları gerçekleştirip yapmanız mümkün. Paylaşımı açtıktan sonra bilgisayarınızdan Wifi adınızı bulup, kırmızı kutucukta belirtilen şifrenizi yazarak telefon internetini bilgisayara aktarmış olursunuz.

Ayarlar Menüsüne giriş yapın ve Kişisel Erişim Noktası seçeneğine dokunun. İnternet paylaşımını bu menüden açabilirsiniz.

Açılan Kişisel Erişim Noktası sayfasında üst kısımda bulunan butonu aktif hale getirin. Sonra bilgisayarınızdan ağları arayın ve telefon wifi ağını bulun. Wi-Fi Parolası yazan yerde size ait parola yazacaktır, bu parolayı bilgisayarınızdan Wifi bağlanırken kullanın sonrasında bilgisayarınız iphone cihazınızın internetini kullanmaya başlayacaktır.

Telefonun internetini Bilgisayarda Kullanma Android

Samsung ve benzeri android işletim sistemini kullanan cihazlarda da bu işlemi benzer bir yolla yapabilirsiniz.

  • Cep Telefonumuzun Home tuşuna basarak, ana menü ekranına gelip Ayarlar menüsüne girin.
  • Açılan sayfada Bağlantılar Kısmına giriş yapın.
  • Mobil erişim noktası ve İnternet paylaşımı seçeneğine tıklayıp giriş yapın.
  • Buradan Mobil Erişim Noktası seçeneğini aktif hale getirin.
  • Bilgisayarınızdan Wifi ağı aratıp cep telefonunuzu bulun, yine telefonunuzda yazan şifreyle internete bağlantı yapabilirsiniz.

Bilgisayarda kullanacağınız internet mevcut tarife veya ek paketinizden düşer. Eğer herhangi bir internet paketini yoksa tarifeniz üzerinden ücretlendirilir. Bilgisayarlarda yapacağınız kullanımlar telefona göre daha fazla internet tüketebilir.

Telefon İnternetini Başka Telefonlarla Paylaşma

Mobil veri internetinizi sadece bilgisayarlarda değil diğer tüm wi-fi özelliği bulunan akıllı telefonlar, tablet gibi cihazlarla da paylaşabilirsiniz. Bunun için yukarıda hem iphone hem android için tarif edilen yöntemi uygulamanız yeterli olacaktır. Belirlediğiniz şifre ile diğer cihazlarla internetinizi paylaşabilirsiniz.

(Bu içerik 02 Temmuz 2019 tarihinde güncellenmiştir)


BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Dikkat Hediye promosyon paketler sadece yurt içi kullanım için geçerlidir. Ayrıca sayfada yer alan bütün içerikler bazı forum siteleri ve operatörlerin web sitesinden alınıp daha açıklayıcı bir dil ile anlaşılır olması için sizlerle paylaşılmıştır. - Gizlilik Politikası - Künye - Gizilik Politikası - Kullanım Şartları - Hakkımda - İletişim - Sitemap