Bedava İnternet Paketi

Telefon Wifi Bağlanıyor Ama internete Girmiyor (Çözümü)

Samsung, Android tabanlı telefonlarınız ve İphone ios cihazınız wifi bağlanıyor ama internete girmiyor hatasının çözümü ile sorunu tamamen ortadan kaldırın.

Telefonum WiFi’ye bağlanıyor fakat internete bağlanmıyor sorunu ve çözümü gibi sorunlar oldukça sık karşılaşılan problemler arasında yer alıyor. Mobil cihazların gelişmesi üzerine bilgisayarlar artık eskisi kadar talep görmemekte, bunun yerini cep telefonları ve tabletler almakta. Android ve ios işletim sistemine sahim mobil cihazlar internet kullanırken taşıma yönünden ve kullanım kolaylığı bakımından daha fazla talep görüyor. Neredeyse hepimizin en az bir defa yaşadığı Telefon Wifi’den internete girmiyor sorununun bir çok sebebi olabilir. Bu problem bazen bilgisayarlarda da yaşanıyor. Fakat bu başlık altında cep telefonlarında bu sorun nasıl çözülür ile alakalı bilgiler paylaşacağız.

Telefonda kablosuz wifi ağ bağlantısı var ama internet erişimi yok diyen Android kullanıcıları için bir kaç çözüm yolu bulunmakta. Wifi bağlantısı her Android kullanıcısı için olmazsa olmazlar arasında. Telefon wifi’ye bağlı ama internet yok sorununu wifi DNS’ini değişerek çözebilirsiniz. Bunun yanında bazen Modem’de ping oluşabilir bunun çözümü ise modemi kapatıp açmak olacaktır. Samsung, LG, HTC, Huawei, Vestel Venüs, iphone telefon ve tablet wifi’ye bağlı ama internete girmiyor ve benzeri cihazlarda yaşamış olduğunuz bu problemin çözümünü aşağıdaki gibidir. Bu problemi bir çok kişi Turkcell, Vodafone ve Türk Telekom gibi operatör firmalarından kaynaklı sansa da, sorun mobil hat kaynaklı değil, cihaz veya wifi tabanlı bir hatadır.


iPhone Wifi’ ye Bağlanıyor Ama internete Girmiyor Hatası

iOS aygıtınızda Wi-Fi ağına bağlanmayla ilgili yardımı aşağıdaki bilgilerden edinebilirsiniz.

 1. Yönelticinizin aktif olduğundan ve kapsama alanında bulunduğunuzu kontrol edin. Yönelticinizden çok uzaktaysanız sinyal seviyesi düşer; bu nedenle, kapsama alanı dışında olduğunuz için bu problemi yaşıyor olabilirsiniz.
 2. Wi-Fi’ın açık olduğundan ve ağınızı görüntüleye bildiğinizden emin olun. Ayarlar > Wi-Fi’a gidin ve Wi-Fi‘ın açık olup olmadığını kontrol edin. Giriş yapmak istediğiniz Wi-Fi ağının adına dokunun. Dokunduktan sonra mavi tik geldiğinde wifi bağlanmış olursunuz. Wi-Fi ağınızın hemen altında Otomatik Katıl Etkin Değil ise dokunun ve Otomatik Katıl‘ı etkinleştirin.
 3. Wi-Fi ağınızla ilgili sorunları kontrol edin. iOS, Wi-Fi bağlantınızla ilgili bir hata olduğunu belirlediğinde bağlı olduğunuz Wi-Fi ağının altında bir Wi-Fi önerisi görüntülenir. Örnek verecek olursak, “İnternet Bağlantısı Yok” uyarısını görürsünüz. Daha fazla bilgi sahibi olmak için Wi-Fi ağına dokunun.
 4. Son olarak Ağ Ayarlarınızı sıfırlamayı deneyebilirsiniz: Ayarlar > Genel > Sıfırla > Ağ Ayarlarını Sıfırla‘ya dokunun. Bu işlemi yaptığınız zaman, daha önce kullanmış olduğunuz Wi-Fi ağlarını, parolalarını, hücresel ayarları ve VPN ile APN ayarlarını tamamen sıfırlar. Tekrar bağlanmanız gerekir.

Android Telefon Wifi Bağlanıyor Ama internete Girmiyor Hatası [Çözümü]

 • Android telefon kablosuz ağa bağlanmıyor ise ilk işlem olarak modemi kapatıp açın.
 • İlk adımda Kablosuz modemin şifreleme özelliğini değiştirin. Bilgisayar üzerinden Modem arayüzüne giriş yapın ve Kablosuz > Şifreleme bölümünden şifreleme türünü değiştirin. Şifreleme türü ayarlarını değiştirdiğiniz halde giriş yapılmıyorsa aşağıdaki ayarları deneyin.
 1. Cihazın Ayarlar kısmına giriş yapıp Wifi’yi açın ve bağlanmak istediğiniz Wifi ağına dokunun. Dokunduğunuzda sizden şifre isteyecektir, şifrenin hemen altında bulunan Gelişmiş Seçenekleri Göster‘e dokunun. Android telefonda DNS değiştirme nasıl yapılır ? işlemi için DNS kısmına gelip ilk boşluğa 8.8.8.8, 2. boşluğa ise 8.8.4.4 yazın. Bu işlemleri yaptıktan sonra Tamam butonunu işaretleyin. Sonrasında cihazınızı kapatıp açarsanız problem çözülmüş olacaktır.

Çok fazla yaşanmasa da bazen internet faturasının geciktirilmesi veya ödenmemesi durumunda da wifi bağlantısı gerçekleşir fakat internete giriş işlemi yapılamaz. Yaşamış olduğunuz bu problemi belirttiğimiz gibi çözebilirsiniz. Sokakta da internet kullanmak istiyorsanız kampanyalardan yararlanabilirsiniz.

En güncel hediyeler için Turkcell Bedava internet başlığını ziyaret edebilirsiniz.

(Bu içerik 3 Haziran 2019 tarihinde güncellenmiştir.)


BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 4 YORUM
 1. CEMAL ÇAL dedi ki:

  ALLAH RAZI OLSUN BENİ KAFAYI YEMEKTEN KURTARDINIZ.

 2. Yusuf dedi ki:

  telefona dediğin ayarları uyguluyorum ama tamam tuşu gözükmüyor yani kaydetmiyor

  1. klifem dedi ki:

   Cihazınız ile alakalı bir durum olabilir. Hangi telefonu kullanıyorsunuz ? Ekran görüntüsü paylaşmanız mümkünmü ?

 3. AFD dedi ki:

  Dediklerinizi yaptım ama sorun hala çözülmedi lütfen yardımcı olur musunuz bu arada android sürümm 4.2.2

Dikkat Hediye promosyon paketler sadece yurt içi kullanım için geçerlidir. Ayrıca sayfada yer alan bütün içerikler bazı forum siteleri ve operatörlerin web sitesinden alınıp daha açıklayıcı bir dil ile anlaşılır olması için sizlerle paylaşılmıştır. - Gizlilik Politikası - Künye - Gizilik Politikası - Kullanım Şartları - Hakkımda - İletişim - Sitemap