Bedava İnternet Paketi — 2018 Türkiye'nin hediye internet blogu


Vodafone Özel Servisler Nedir – Abonelik Nasıl İptal Edilir ?

Vodafone Özel Servisler Nedir – Abonelik Nasıl İptal Edilir ?

Vodafone Özel Servis ücreti nedir, ne kadar olur ? Bütün operatörlerde olduğu gibi Vodafone’da da özel servis içeriği bulunuyor. Bu servislere çoğu kişi Vodafone’un otomatik kendilerini üye yaptığını düşünse de aslında işlem tamamen farklıdır. Örneğin internette gezinirken bir film sitesi, müzik sitesi veya haber sitesinde karşımıza ikinci sayfalar açılıyor bunlara onay verdiğiniz taktirde özel servis aboneliği oluşturursunuz. Çoğu müşteri hiç okumadan tamam butonuna bastığı için yansıyacak ücretten habersiz bir şekilde kullanmaya devam eder.

Ardından fatura çıktığında ise müşteri hizmetlerini arayıp benim faturam neden yüksek geldi gibisinden sorular sormaya başlarız. Karşımızdaki çalışan ise bizlere özel servis kullanımından dolayı ek bir ücret yansıdığını ve istersek iptal edebileceğini belirtir. Fakat bizler ne onay verirken orada kullanım sözleşmesini okuduk, nede o özel servisin bizlere ücret bilgisi ile alakalı gönderdiği sms’i takip ettik. Bundan dolayı iptal etmesini ve tekrar ücret yansımamasını sıkı sıkı tembih ederiz. Fakat şöyle bir durum söz konusu ki fatura dönemi içerisindeyken iptal ettiğimiz için bir kaç ücret yansımış olabilir.

Vodafone Özel Servis Nasıl Tamamen Kapatılır, İptal Edilir?

  • Öncelikle internette gezinirken olur olmaz karşımıza çıkan tamam butonlarına onay vermeyin.
  • Bunun dışında sizlere gelen reklam tanıtım mesajlarını kaale almayın.
  • Fakat eğer size bir abnelik sağladınız şu kadar ücret yansıyacak iptal etmek için şu sms’i gönderin gibi bir mesaj geldiyse çoktan abonelik sağladığınız anlamına geliyor. İptal işlemi için ilgili firmanın size sms’de belirttiği adımları izlemeniz gerekli.
  • Bunun yanında oyun oynarken yine karşınıza reklamlar çıkıyor bunlara tıklamayınız.
  • Telefonunuzu kardeş, çocuk veya arkadaşlarınıza verdiğinizde dikkatli kullanan bireyler olduğundan emin olun. Çünkü onlar bilerek veya bilmeyerek abonelik sağlayabilir buda sizin faturanıza yansıyacaktır.
  • Genel anlamda bu tür adımlara dikkat edildiğinde herhangi bir sorun yaşamazsınız.

Bunun yanında üst kısımda belirttiğim gibi eğer abonelikler ile alakalı sizlere ücret sms’i geliyorsa çoktan abone olmuşsunuz demektir ve iptal etmeniz gerekiyor. Vodafone’da aboneliği tamamen kapatmak diye bir işlem bulunmuyor. Bunun yerine zaten cihazı bizler kullanıyoruz dikkatli bir kullanım yaparsak herhangi bir problem yaşamayız. Abonelik konusundan farklı olarak Faturalı ve Faturasız müşterilerin faydalanabileceği ücretsiz internet paketlerinden haberdar olmak için Vodafone Bedava İnternet yazımıza tıklayıp kampanyalardan hemen haberdar olun.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ