Bedava İnternet Paketi

Vodafone Özel Servisler Nedir – Abonelik Nasıl İptal Edilir ?

Vodafone Özel Servis ücreti nedir, ne kadar olur ? Bütün operatörlerde olduğu gibi Vodafone’da da özel servis içeriği bulunuyor. Bu servislere çoğu kişi Vodafone’un otomatik kendilerini üye yaptığını düşünse de aslında işlem tamamen farklıdır. Örneğin internette gezinirken bir film sitesi, müzik sitesi veya haber sitesinde karşımıza ikinci sayfalar açılıyor bunlara onay verdiğiniz taktirde özel servis aboneliği oluşturursunuz. Çoğu müşteri hiç okumadan tamam butonuna bastığı için yansıyacak ücretten habersiz bir şekilde kullanmaya devam eder.

Ardından fatura çıktığında ise müşteri hizmetlerini arayıp benim faturam neden yüksek geldi gibisinden sorular sormaya başlarız. Karşımızdaki çalışan ise bizlere özel servis kullanımından dolayı ek bir ücret yansıdığını ve istersek iptal edebileceğini belirtir. Fakat bizler ne onay verirken orada kullanım sözleşmesini okuduk, nede o özel servisin bizlere ücret bilgisi ile alakalı gönderdiği sms’i takip ettik. Bundan dolayı iptal etmesini ve tekrar ücret yansımamasını sıkı sıkı tembih ederiz. Fakat şöyle bir durum söz konusu ki fatura dönemi içerisindeyken iptal ettiğimiz için bir kaç ücret yansımış olabilir.

Vodafone Özel Servis Nasıl Tamamen Kapatılır, İptal Edilir?

 • Öncelikle internette gezinirken olur olmaz karşımıza çıkan tamam butonlarına onay vermeyin.
 • Bunun dışında sizlere gelen reklam tanıtım mesajlarını kaale almayın.
 • Fakat eğer size bir abnelik sağladınız şu kadar ücret yansıyacak iptal etmek için şu sms’i gönderin gibi bir mesaj geldiyse çoktan abonelik sağladığınız anlamına geliyor. İptal işlemi için ilgili firmanın size sms’de belirttiği adımları izlemeniz gerekli.
 • Bunun yanında oyun oynarken yine karşınıza reklamlar çıkıyor bunlara tıklamayınız.
 • Telefonunuzu kardeş, çocuk veya arkadaşlarınıza verdiğinizde dikkatli kullanan bireyler olduğundan emin olun. Çünkü onlar bilerek veya bilmeyerek abonelik sağlayabilir buda sizin faturanıza yansıyacaktır.
 • Genel anlamda bu tür adımlara dikkat edildiğinde herhangi bir sorun yaşamazsınız.

Bunun yanında üst kısımda belirttiğim gibi eğer abonelikler ile alakalı sizlere ücret sms’i geliyorsa çoktan abone olmuşsunuz demektir ve iptal etmeniz gerekiyor. Vodafone’da aboneliği tamamen kapatmak diye bir işlem bulunmuyor. Bunun yerine zaten cihazı bizler kullanıyoruz dikkatli bir kullanım yaparsak herhangi bir problem yaşamayız. Abonelik konusundan farklı olarak Faturalı ve Faturasız müşterilerin faydalanabileceği ücretsiz internet paketlerinden haberdar olmak için Vodafone Bedava İnternet yazımıza tıklayıp kampanyalardan hemen haberdar olun.


BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 9 YORUM
 1. Yusuf Yörük dedi ki:

  Bir sorun olacak ben fatura döneminde oyundan yanlışlıkla elmas satın almıştım elmasları harcamıştım sonra iptal etmiştim elmaslarım eksilere düşmüştü oyunda hiçbirşey yapamıyordum faturama da yansımıştı ücret eğer bu ücreti ödersem oyundaki elmaslarım geri gelir mi?

  1. Admin dedi ki:

   Sanırım satın alma işlemi yapıp elmasları kullanmıştınız, daha sonrasında ise servis aboneliği oluşmuş ve bunu iptal etmişsiniz. Fakat ürün bir defa satın alındığı için faturaya yansımış. Elmasların geri geleceğini düşünmüyorum.

 2. Saffet dedi ki:

  Yanlışlıkla bastım 70 tl hesap gelmiş bunu nasıl alabilirim yazıktır günahtır vadofone olarak ilgilenirmisiniz nereye ödedim onu bileyim alamazsam haram olsun.

  1. Admin dedi ki:

   Merhaba, Burası bilgi paylaşım sayfası. Fakat Vodafone’u arayıp nereye nasıl bir ücret ödendiğini çıkacak olan faturanızla öğrenebilirsiniz ve ücret iadesi talep edebilirsiniz. Ayrıca Mobil ödeme falan yapıldıysa mobil ödemenizi de müşteri temsilcisi yardımı ile kapatın. Ek bilgi; Bu tür işlemlerde kişiye mesaj gönderilir ONAY, TAMAM, DEVAM gibi cevap verilmesi istenir muhtemelen pek okumadan direkt cevap verdiniz veya onayladınız. Lütfen daha dikkatli olun. Geçmiş olsun

  2. Ali dedi ki:

   Faturam yuksek geliyor

 3. Reşat çakmak dedi ki:

  Mesajlara baktım iptal etmek için herhangi bir mesaj gelmemiş

 4. Ömer ALFATLI dedi ki:

  Merhaba;
  Hattimin hic kullanmadığım 2 özel servise olan aboneliğini iptal etmek istiyorum,lakin bu servislerin iptal numaralarını bilmiyorum duruma istinaden yardiminizi ivedi rica ediyorum,belirtmis olduğum konuya gostereceginiz hassasiyetten dolayı tşk,eder iyi çalışmalar dilerim.

  Saygılar,

 5. NADA KILLAVI dedi ki:

  özel servis iptal etmek istiyorum

 6. Yasmin dedi ki:

  İcerik servislerini iptal etmek istiyorum müşteri hizmetlerine ulaşamıyorum yardimci olurmusunuz

Dikkat Hediye promosyon paketler sadece yurt içi kullanım için geçerlidir. Ayrıca sayfada yer alan bütün içerikler bazı forum siteleri ve operatörlerin web sitesinden alınıp daha açıklayıcı bir dil ile anlaşılır olması için sizlerle paylaşılmıştır. - Gizlilik Politikası - Künye - Gizilik Politikası - Kullanım Şartları - Hakkımda - İletişim - Sitemap