Bedava İnternet Paketi

Vodafone Samsung İnternet Ayarları Nasıl Yapılır

04.01.2017
Vodafone Samsung İnternet Ayarları Nasıl Yapılır

Merhaba arkadaşlar internete giremiyor musunuz ? Vodafone kullanıcıları artık Vodafone İnternet Ayarları sayesinde kolayca internet bağlantılarına hız kesmeden devam edebilecekler. Yapmanız gereken işlemler oldukça basit. Öncelikle cihaz ayarlarını sağlamanız gerekiyor, biliyorsunuz bazen mobil internet kullanımlarında yavaşlama veya donma durumları söz konusu olabiliyor fakat anlatacağım yöntem ile sizlerde % 100 verimli bir şekilde internet kullanımı yapabilirsiniz.

Resimli anlatım ve yazılı anlatım olmak üzere 2 tür anlatım sağlayacağım. Yapmanız gereken öncelikle cihazın Ayarlar bölümüne girmek ve sırası ile alt menüde bulunan işlemleri tamamlamak olacak. Bu ayarlar bütün android cihazlarda genelde aynıdır. Genelde internet problemi yaşayan kişiler hattını ilk defa vodafone’a taşıyanlar veya Turkcell cihaz kullananlar diyebiliriz turkcell cihazlar otomatik olarak üretici internet ayarına odaklı olduğu için yeni hat takılınca ayarları kabul etmezler. Hat taşıma işleminde de bazen manuel internet ayarı yapmak gerekebiliyor.

Vodafone İnternet Ayarları:

1. Öncelikle ben Vodafone İnternet Ayarları Alma yöntemi ile işimi halledebilirim diye düşünüyorsanız *3636# arama tuşuna basın 5. seçenek cihaz ayarı 5’i tuşlayıp gönder diyin ardından cihaz ayarı gelecektir. Bu yöntem ile yapabilirsiniz fakat işe yaramayacaktır.
vodafone-internet-ayarlari

2. Yöntem: Öncelikle cihazın Ayarlar bölümüne girin > oradan Diğer Ağlar  sonrasında > Mobil Ağlar > Erişim Noktası Adları, buraya giriş yaptıktan sonra üst kısımda 3 nokta üst üste, + işareti , ekle, daha veya telefonun kendi seçenek tuşuna basıp Yeni Apn seçeneğini seçmeniz gerekiyor.
Kullanıcı Adı: ne yazarsanız yazın fark etmiyor.
Apn: internet yazmanız zorunlu, ardından kayıt edin.
Sistem sizi erişim noktası adları bölümüne geri atacaktır buradan yeni yaptığınız apn’i işaretletyin.
Sonrasında cihazın şebeke modu kısmında 2g yi seçin GSM olarak’ta görünebilir 20 saniye bekleyip ardından 3G/2G otomatik bağlantı veya WCDMA/GSM otomatik bağlantıyı seçin. Sonrasında telefonu tamamen kapatıp açın bu işlemin ardından mevcut interneti daha iyi bir şekilde kullanabilirsiniz. Bu işlem sonucunda problem yaşatan durumu vodafone internet ayarı yaparak kolayca gidermiş olacaksınız. Bu işlemin sonucunda Samsung Galaxy Note 2, Note 3 , Note 4 , Note 5, S7 Edge , S7 mini ve diğer bütün samsung cihazlarda internet problemini aşmış olacaksınız.ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Dikkat Hediye promosyon paketler sadece yurt içi kullanım için geçerlidir. Ayrıca sayfada yer alan bütün içerikler bazı forum siteleri ve operatörlerin web sitesinden alınıp daha açıklayıcı bir dil ile anlaşılır olması için sizlerle paylaşılmıştır. - Gizlilik Politikası - Künye - Gizilik Politikası - Kullanım Şartları - Hakkımda - İletişim - Sitemap